Diodes Incorporated BZX84C33W-7
BZX84C33W-7 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C33W-7
Brief Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOT323
Datasheet Download
BZX84C33W-7.pdf
Availability of BZX84C33W-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BZX84C33W-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C33W-7
Internal Part NumberEIS-BZX84C33W-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C33W-7
Related LinksBZX84, BZX84C33W-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZX84C33W-7 Details Description
Related parts for BZX84C33W-7
IC ADC 10BIT 170MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
NUT CLR ALUM KNURL datasheet.pdf
MKP 2.2UF 5% 1600VDC DRAWING T7 datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf