Diodes Incorporated BZX84C4V3W-7-F
BZX84C4V3W-7-F picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C4V3W-7-F
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOT323
Datasheet Download
BZX84C4V3W-7-F.pdf
Availability of BZX84C4V3W-7-F
QUANTITY
BZX84C4V3W-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C4V3W-7-F
Internal Part NumberEIS-BZX84C4V3W-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±7%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C4V3W-7-F
Related LinksBZX84C4, BZX84C4V3W-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZX84C4V3W-7-F Details Description
Related parts for BZX84C4V3W-7-F
FIXED IND 470UH 730MA 1.08 OHM datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
ADJ PIN datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf