Diodes Incorporated BZX84C4V7W-7-F
BZX84C4V7W-7-F picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C4V7W-7-F
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOT323
Datasheet Download
BZX84C4V7W-7-F.pdf
Availability of BZX84C4V7W-7-F
QUANTITY
BZX84C4V7W-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C4V7W-7-F
Internal Part NumberEIS-BZX84C4V7W-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C4V7W-7-F
Related LinksBZX84C4, BZX84C4V7W-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZX84C4V7W-7-F Details Description
Related parts for BZX84C4V7W-7-F
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A2015S/X 2" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .250 AU datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST QD 14DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf