Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX84C9V1-HE3-18
BZX84C9V1-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C9V1-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84C9V1-HE3-18.pdf
Availability of BZX84C9V1-HE3-18
QUANTITY
BZX84C9V1-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C9V1-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZX84C9V1-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84C9V1-HE3-18
Related LinksBZX84C9V, BZX84C9V1-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX84C9V1-HE3-18 Details Description
Related parts for BZX84C9V1-HE3-18
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GL SN/PB datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
OPEN FRAME HEADER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
SW ROTARY DIP SMT 16 POS 42V datasheet.pdf