NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX884-C18,315
BZX884-C18,315 picture photo
Mfg. Part Number
BZX884-C18,315
Brief Description
DIODE ZENER 18V 250MW SOD882
Datasheet Download
BZX884-C18,315.pdf
Availability of BZX884-C18,315
QUANTITY
BZX884-C18,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX884-C18,315
Internal Part NumberEIS-BZX884-C18,315
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±5%
Power - Max250mW
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX884-C18,315
BZX884-C18,315 Details Description
Related parts for BZX884-C18,315
RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC PLL CLK MULTIPLIER 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 250MA SOD123 datasheet.pdf