NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX884-C33,315
BZX884-C33,315 picture photo
Mfg. Part Number
BZX884-C33,315
Brief Description
DIODE ZENER 33V 250MW SOD882
Datasheet Download
BZX884-C33,315.pdf
Availability of BZX884-C33,315
QUANTITY
BZX884-C33,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX884-C33,315
Internal Part NumberEIS-BZX884-C33,315
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max250mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX884-C33,315
BZX884-C33,315 Details Description
Related parts for BZX884-C33,315
INSERT FEMALE 24POS SCREW datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLL PLNGR datasheet.pdf
CONV DC/DC 10A 0.75-5.25V SIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf