NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX884-C33,315
BZX884-C33,315 picture photo
Mfg. Part Number
BZX884-C33,315
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 250MW SOD882
Datasheet Download
BZX884-C33,315.pdf
Availability of BZX884-C33,315
QUANTITY
BZX884-C33,315 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX884-C33,315
Internal Part NumberEIS-BZX884-C33,315
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max250mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-882
Supplier Device PackageSOD-882
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX884-C33,315
BZX884-C33,315 Details Description
Related parts for BZX884-C33,315
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
SC PANEL MNT TERM 14-12AWG datasheet.pdf
RES 3.24 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf