Epson C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
C-002RX 32.7680K-A:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-002RX 32.7680K-A:PBFREE.pdf
Availability of C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
QUANTITY
C-002RX 32.7680K-A:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
Internal Part NumberEIS-C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-002RX
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
Related LinksC-002RX 32.7, C-002RX 32.7680K-A:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
C-002RX 32.7680K-A:PBFREE Details Description
Related parts for C-002RX 32.7680K-A:PBFREE
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 1.5A SOT-428 datasheet.pdf
ON CHIP DEBUG EMULATOR datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 20-TQFN (4x4) datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 12A DPAK datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM DO-214AB datasheet.pdf
CAP FILM 82 NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf