Epson C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
C-002RX 32.7680K-E:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-002RX 32.7680K-E:PBFREE.pdf
Availability of C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
QUANTITY
C-002RX 32.7680K-E:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
Internal Part NumberEIS-C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-002RX
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
Related LinksC-002RX 32.7, C-002RX 32.7680K-E:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
C-002RX 32.7680K-E:PBFREE Details Description
Related parts for C-002RX 32.7680K-E:PBFREE
JACK .032-.046" .221"L SLD MNT datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ1 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 27POS 2MM T/H datasheet.pdf
PNEU HEAD FLAG 6AWG SOLIS datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
EVAL KIT 5.5V 600MA MAX17620 datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf