Epson C-002RX 32.7680K-E
C-002RX 32.7680K-E picture photo
Mfg. Part Number
C-002RX 32.7680K-E
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 6pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-002RX 32.7680K-E.pdf
Availability of C-002RX 32.7680K-E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C-002RX 32.7680K-E Order Process
Ship out your order
Specifications of C-002RX 32.7680K-E
Internal Part NumberEIS-C-002RX 32.7680K-E
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-002RX
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-002RX 32.7680K-E
Related LinksC-002RX 3, C-002RX 32.7680K-E Datasheet, Epson Distributor
C-002RX 32.7680K-E Details Description
Related parts for C-002RX 32.7680K-E
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf