Epson C-004R 32.7680K-A:PBFREE
C-004R 32.7680K-A:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
C-004R 32.7680K-A:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 55 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-004R 32.7680K-A:PBFREE.pdf
Availability of C-004R 32.7680K-A:PBFREE
QUANTITY
C-004R 32.7680K-A:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of C-004R 32.7680K-A:PBFREE
Internal Part NumberEIS-C-004R 32.7680K-A:PBFREE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-004R
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)55 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.059" Dia x 0.197" L (1.50mm x 5.00mm)
Height0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-004R 32.7680K-A:PBFREE
Related LinksC-004R 32.76, C-004R 32.7680K-A:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
C-004R 32.7680K-A:PBFREE Details Description
Related parts for C-004R 32.7680K-A:PBFREE
TVS DIODE 342VWM 706VC AXIAL datasheet.pdf
ICL 15 OHM 20% 1.8A 8MM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 270 OHM 8SIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC ANALOG OUT 24V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 40POS DUAL GOLD datasheet.pdf
F3SJ-A0500P25 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 630VDC datasheet.pdf