Epson C-2 31.5000K-P:PBFREE
C-2 31.5000K-P:PBFREE picture photo
Mfg. Part Number
C-2 31.5000K-P:PBFREE
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 31.5000kHz 100ppm 11pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
C-2 31.5000K-P:PBFREE.pdf
Availability of C-2 31.5000K-P:PBFREE
QUANTITY
C-2 31.5000K-P:PBFREE Order Process
Ship out your order
Specifications of C-2 31.5000K-P:PBFREE
Internal Part NumberEIS-C-2 31.5000K-P:PBFREE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesC-2
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency31.5kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance11pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-2 31.5000K-P:PBFREE
Related LinksC-2 31.500, C-2 31.5000K-P:PBFREE Datasheet, Epson Distributor
C-2 31.5000K-P:PBFREE Details Description
Related parts for C-2 31.5000K-P:PBFREE
CONN HEADR BRKWAY .100 31POS STR datasheet.pdf
KIT THYRISTOR TRIAC DESIGN datasheet.pdf
TERM PIN NON INS 22-18AWG datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 8.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W/FLTR 4A M5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf