TE Connectivity Raychem Cable Protection C-254127-10-9
C-254127-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
C-254127-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
VINYL CLOTH LABELS
Datasheet Download
C-254127-10-9.pdf
Availability of C-254127-10-9
QUANTITY
C-254127-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of C-254127-10-9
Internal Part NumberEIS-C-254127-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesC
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 0.50" (25.4mm x 12.7mm)
MaterialVinyl Cloth
ColorWhite
For Use With/Related ProductsDot-Matrix Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C-254127-10-9
Related LinksC-2541, C-254127-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
C-254127-10-9 Details Description
Related parts for C-254127-10-9
IC OCT TRANSP DTYP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
RES 125 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 28TQFN datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
FLACHSTE-GEH 2,8 4P datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS STR .100 DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf