KEMET C0402C332K8RACTU
C0402C332K8RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0402C332K8RACTU
Brief Description
CAP CER 3300PF 10V X7R 0402
Datasheet Download
C0402C332K8RACTU.pdf
Availability of C0402C332K8RACTU
QUANTITY
C0402C332K8RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402C332K8RACTU
Internal Part NumberEIS-C0402C332K8RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402C332K8RACTU
Related LinksC0402C33, C0402C332K8RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0402C332K8RACTU Details Description
Related parts for C0402C332K8RACTU
SOCKET HEX 1/8" 1.50" datasheet.pdf
IC FPGA 317 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
8-WAY PLUG T/H PANEL MT W/SEAL datasheet.pdf
RES 117 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 15A datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf