TDK Corporation C0402X5R0J332M020BC
C0402X5R0J332M020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X5R0J332M020BC
Brief Description
CAP CER 3300PF 6.3V X5R 01005
Datasheet Download
C0402X5R0J332M020BC.pdf
Availability of C0402X5R0J332M020BC
QUANTITY
C0402X5R0J332M020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X5R0J332M020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X5R0J332M020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X5R0J332M020BC
Related LinksC0402X5R0, C0402X5R0J332M020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X5R0J332M020BC Details Description
Related parts for C0402X5R0J332M020BC
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC DGTL POT 2K 1CH 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 34.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM SCHIRMBL. REIHE Z, TY datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 160POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf