TDK Corporation C0402X5R1C681K020BC
C0402X5R1C681K020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X5R1C681K020BC
Brief Description
CAP CER 680PF 16V X5R 01005
Datasheet Download
C0402X5R1C681K020BC.pdf
Availability of C0402X5R1C681K020BC
QUANTITY
C0402X5R1C681K020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X5R1C681K020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X5R1C681K020BC
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X5R1C681K020BC
Related LinksC0402X5R1, C0402X5R1C681K020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X5R1C681K020BC Details Description
Related parts for C0402X5R1C681K020BC
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 14MM datasheet.pdf
FILTER LINE 10MH 6A HORIZONTAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SGL 20MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.81M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf