TDK Corporation C0402X6S1A221M020BC
C0402X6S1A221M020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X6S1A221M020BC
Brief Description
CAP CER 220PF 10V X6S 01005
Datasheet Download
C0402X6S1A221M020BC.pdf
Availability of C0402X6S1A221M020BC
QUANTITY
C0402X6S1A221M020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X6S1A221M020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X6S1A221M020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X6S1A221M020BC
Related LinksC0402X6S1, C0402X6S1A221M020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X6S1A221M020BC Details Description
Related parts for C0402X6S1A221M020BC
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN IDC 16POS .100 TIN 24AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT 330V 85A 150W TO3P datasheet.pdf
HOLD DOWN PLUNGER datasheet.pdf
HDM DC STACKING MODULE ST 72CKT datasheet.pdf
IC PROSLIC LINE FEED 125V 40QFN datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 27A 0.466 MOHM datasheet.pdf