TDK Corporation C0402X6S1A681M020BC
C0402X6S1A681M020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X6S1A681M020BC
Brief Description
CAP CER 680PF 10V X6S 01005
Datasheet Download
C0402X6S1A681M020BC.pdf
Availability of C0402X6S1A681M020BC
QUANTITY
C0402X6S1A681M020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X6S1A681M020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X6S1A681M020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)