TDK Corporation C0603C0G1E0R6B030BF
C0603C0G1E0R6B030BF picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E0R6B030BF
Brief Description
CAP CER 0.60PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E0R6B030BF.pdf
Availability of C0603C0G1E0R6B030BF
QUANTITY
C0603C0G1E0R6B030BF Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E0R6B030BF
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E0R6B030BF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E0R6B030BF
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E0R6B030BF Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E0R6B030BF Details Description
Related parts for C0603C0G1E0R6B030BF
IC FPGA 512 I/O 900FBGA datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 0.3A SC706 datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP 8-SMD datasheet.pdf
IC REGISTR PAR-LOAD 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ETHERNET SW 3PORT 48-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf