TDK Corporation C0603C0G1E0R7B
C0603C0G1E0R7B picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E0R7B
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E0R7B.pdf
Availability of C0603C0G1E0R7B
QUANTITY
C0603C0G1E0R7B Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E0R7B
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E0R7B
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E0R7B
Related LinksC0603C0, C0603C0G1E0R7B Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E0R7B Details Description
Related parts for C0603C0G1E0R7B
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM SMD datasheet.pdf
BACKSHELL CABLE CLAMP 9POS datasheet.pdf
IGBT MOD SGL 1200V 200A H SER datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
MODULE ME 8MB 2MB FLASH 50PK datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 7.87"L X 5.91"W datasheet.pdf
PUSHBUTTON BOOT MINIATURE GRAY datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf