TDK Corporation C0603C0G1E2R6B030BG
C0603C0G1E2R6B030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E2R6B030BG
Brief Description
CAP CER 2.6PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E2R6B030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E2R6B030BG
QUANTITY
C0603C0G1E2R6B030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E2R6B030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E2R6B030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E2R6B030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E2R6B030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E2R6B030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E2R6B030BG
JUMPER-H9991TR/A3047Y/X 10" datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
IC 10-BIT SERL A/D CONV 32TSSOP datasheet.pdf
IC TRIPLE PWR DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 2AWG RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf