TDK Corporation C0603C0G1E3R1B030BG
C0603C0G1E3R1B030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E3R1B030BG
Brief Description
CAP CER 3.1PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E3R1B030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E3R1B030BG
QUANTITY
C0603C0G1E3R1B030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E3R1B030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E3R1B030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E3R1B030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E3R1B030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E3R1B030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E3R1B030BG
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 10MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 195A TO262 datasheet.pdf
PENTA-BAND CELLULAR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf