TDK Corporation C0603C0G1E4R3B030BG
C0603C0G1E4R3B030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E4R3B030BG
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E4R3B030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E4R3B030BG
QUANTITY
C0603C0G1E4R3B030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E4R3B030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E4R3B030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E4R3B030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E4R3B030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E4R3B030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E4R3B030BG
INDUCT ARRAY 2 COIL 525UH T/H datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 24W datasheet.pdf
FIXED IND 491NH 2MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV NP0 2225 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE 17POS BLACK STR 5M datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X400MM datasheet.pdf
SSD 2GB 2.5" 3.3V 5V datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 447MA 1 OHM SMD datasheet.pdf