TDK Corporation C0603C0G1E4R7C030BG
C0603C0G1E4R7C030BG picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E4R7C030BG
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E4R7C030BG.pdf
Availability of C0603C0G1E4R7C030BG
QUANTITY
C0603C0G1E4R7C030BG Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E4R7C030BG
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E4R7C030BG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E4R7C030BG
Related LinksC0603C0G1, C0603C0G1E4R7C030BG Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E4R7C030BG Details Description
Related parts for C0603C0G1E4R7C030BG
SWITCH ROLLER SPST/NO 5A QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 28DIP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/GRN/GRN DIFF datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 8MM NO datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf