TDK Corporation C0603C0G1E9R1B
C0603C0G1E9R1B picture photo
Mfg. Part Number
C0603C0G1E9R1B
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V C0G 0201
Datasheet Download
C0603C0G1E9R1B.pdf
Availability of C0603C0G1E9R1B
QUANTITY
C0603C0G1E9R1B Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C0G1E9R1B
Internal Part NumberEIS-C0603C0G1E9R1B
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C0G1E9R1B
Related LinksC0603C0, C0603C0G1E9R1B Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603C0G1E9R1B Details Description
Related parts for C0603C0G1E9R1B
FIXED IND 1.9UH 12.7A 3.6 MOHM datasheet.pdf
CABLE SHIELD M-F 5POS PVC 0.6M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2" X 5YD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 30V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
10000UF 10V 18X35,5 datasheet.pdf