KEMET C0603C221K5RACTU
C0603C221K5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C221K5RACTU
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C221K5RACTU.pdf
Availability of C0603C221K5RACTU
QUANTITY
C0603C221K5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C221K5RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C221K5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C221K5RACTU
Related LinksC0603C22, C0603C221K5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C221K5RACTU Details Description
Related parts for C0603C221K5RACTU
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.91"L X 3.16"W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 931 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 15A TO220AB datasheet.pdf