KEMET C0603C222JAGACAUTO
C0603C222JAGACAUTO picture photo
Mfg. Part Number
C0603C222JAGACAUTO
Brief Description
CAP CER 2200PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C222JAGACAUTO.pdf
Availability of C0603C222JAGACAUTO
QUANTITY
C0603C222JAGACAUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C222JAGACAUTO
Internal Part NumberEIS-C0603C222JAGACAUTO
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C222JAGACAUTO
Related LinksC0603C222, C0603C222JAGACAUTO Datasheet, KEMET Distributor
C0603C222JAGACAUTO Details Description
Related parts for C0603C222JAGACAUTO
CONN RCPT IN-LINE 11POS W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROD 3/8 DIA datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58 20AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf