KEMET C0603C330J2GACTU
C0603C330J2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C330J2GACTU
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C330J2GACTU.pdf
Availability of C0603C330J2GACTU
QUANTITY
C0603C330J2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C330J2GACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C330J2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C330J2GACTU
Related LinksC0603C33, C0603C330J2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C330J2GACTU Details Description
Related parts for C0603C330J2GACTU
IC DIFF DRVR DUAL HS 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 34SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 20W TO263 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
250 MHz, 10 ns Switching Multiplexers w/Amplifier IC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf