KEMET C0603C331K1GACTU
C0603C331K1GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C331K1GACTU
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
C0603C331K1GACTU.pdf
Availability of C0603C331K1GACTU
QUANTITY
C0603C331K1GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C331K1GACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C331K1GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C331K1GACTU
Related LinksC0603C33, C0603C331K1GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C331K1GACTU Details Description
Related parts for C0603C331K1GACTU
IC EEPROM 4KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
BASIC STAMP 2P24 MODULE datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 282MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 820K OHM 6SIP datasheet.pdf
BEZEL SWITCH SWITCH BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 37MM datasheet.pdf