KEMET C0603C334Z4VACTU
C0603C334Z4VACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C334Z4VACTU
Brief Description
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603
Datasheet Download
C0603C334Z4VACTU.pdf
Availability of C0603C334Z4VACTU
QUANTITY
C0603C334Z4VACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C334Z4VACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C334Z4VACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C334Z4VACTU
Related LinksC0603C33, C0603C334Z4VACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C334Z4VACTU Details Description
Related parts for C0603C334Z4VACTU
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
QKE HDR SS STR DP datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER 5V 8CFP datasheet.pdf