KEMET C0603C821K2RACTU
C0603C821K2RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0603C821K2RACTU
Brief Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0603
Datasheet Download
C0603C821K2RACTU.pdf
Availability of C0603C821K2RACTU
QUANTITY
C0603C821K2RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603C821K2RACTU
Internal Part NumberEIS-C0603C821K2RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603C821K2RACTU
Related LinksC0603C82, C0603C821K2RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0603C821K2RACTU Details Description
Related parts for C0603C821K2RACTU
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LSW,6A,24VDC,LED,SPDT,PF1/2,GM datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf