TDK Corporation C0603X7R1E152K030BA
C0603X7R1E152K030BA picture photo
Mfg. Part Number
C0603X7R1E152K030BA
Brief Description
CAP CER 1500PF 25V X7R 0201
Datasheet Download
C0603X7R1E152K030BA.pdf
Availability of C0603X7R1E152K030BA
QUANTITY
C0603X7R1E152K030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C0603X7R1E152K030BA
Internal Part NumberEIS-C0603X7R1E152K030BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0603X7R1E152K030BA
Related LinksC0603X7R1, C0603X7R1E152K030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0603X7R1E152K030BA Details Description
Related parts for C0603X7R1E152K030BA
IC REG LDO 9V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRIVER SGL CHAN 8-SOIC datasheet.pdf
STARTER KIT M24LR-64-R datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG GREEN datasheet.pdf