General Cable C0728A.41.10
C0728A.41.10 picture photo
Mfg. Part Number
C0728A.41.10
Brief Description
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 1000'
Datasheet Download
C0728A.41.10.pdf
Availability of C0728A.41.10
QUANTITY
C0728A.41.10 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0728A.41.10
Internal Part NumberEIS-C0728A.41.10
Series-
Cable TypeMulti-Pair
Number of Conductors30 (15 Pair Twisted)
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.457" (11.62mm)
FeaturesDrain Wire
Voltage300V
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
UsageComputer
Conductor InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
Shield MaterialFlexfoil®
Shield Coverage100%
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0728A.41.10
Related LinksC0728A, C0728A.41.10 Datasheet, General Cable Distributor
C0728A.41.10 Details Description
Related parts for C0728A.41.10
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FRAME HINGED FOR 2MOD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V QFN3333 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 160PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 9SIP datasheet.pdf