General Cable C0766A.41.10
C0766A.41.10 picture photo
Mfg. Part Number
C0766A.41.10
Brief Description
CABLE 15COND 22AWG SHLD 1000'
Datasheet Download
C0766A.41.10.pdf
Availability of C0766A.41.10
QUANTITY
C0766A.41.10 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0766A.41.10
Internal Part NumberEIS-C0766A.41.10
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors15
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.304" (7.72mm)
Jacket ColorGray
RatingsUL Style 2464
FeaturesDrain Wire
Voltage300V
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
UsageComputer
Conductor InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness0.032" (0.81mm)
Shield MaterialFlexfoil®
Shield Coverage100%
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0766A.41.10
Related LinksC0766A, C0766A.41.10 Datasheet, General Cable Distributor
C0766A.41.10 Details Description
Related parts for C0766A.41.10
IC OPAMP VFB 40MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
RES .75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 8.51MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.8A 62 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 464MA 570 MOHM datasheet.pdf