KEMET C0805C151K3GACTU
C0805C151K3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C151K3GACTU
Brief Description
CAP CER 150PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C151K3GACTU.pdf
Availability of C0805C151K3GACTU
QUANTITY
C0805C151K3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C151K3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C151K3GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C151K3GACTU
Related LinksC0805C15, C0805C151K3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C151K3GACTU Details Description
Related parts for C0805C151K3GACTU
SSD 82GB 2.5" UATA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AT73C213 datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LOW PWR TXRX 2.4 GHZ 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT SKT datasheet.pdf