KEMET C0805C220C5GACTU
C0805C220C5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C220C5GACTU
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C220C5GACTU.pdf
Availability of C0805C220C5GACTU
QUANTITY
C0805C220C5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C220C5GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C220C5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C220C5GACTU
Related LinksC0805C22, C0805C220C5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C220C5GACTU Details Description
Related parts for C0805C220C5GACTU
IC MOTOR CONTROLLER PAR 28DIP datasheet.pdf
IC POT DGTL 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT89 datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX18 64LQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 500V 90A SP4 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 75CRI 2SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC HJ-FET N-CH GAAS 4SMINI datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM 64KB 64VQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf