KEMET C0805C220K3GACTU
C0805C220K3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C220K3GACTU
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C220K3GACTU.pdf
Availability of C0805C220K3GACTU
QUANTITY
C0805C220K3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C220K3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C220K3GACTU
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C220K3GACTU
Related LinksC0805C22, C0805C220K3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C220K3GACTU Details Description
Related parts for C0805C220K3GACTU
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
CABLE ENTRY STRIPS POLYAMIDE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1500V 2A TO-3P datasheet.pdf