KEMET C0805C226M8PAC7800
C0805C226M8PAC7800 picture photo
Mfg. Part Number
C0805C226M8PAC7800
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Datasheet Download
C0805C226M8PAC7800.pdf
Availability of C0805C226M8PAC7800
QUANTITY
C0805C226M8PAC7800 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C226M8PAC7800
Internal Part NumberEIS-C0805C226M8PAC7800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C226M8PAC7800
Related LinksC0805C226, C0805C226M8PAC7800 Datasheet, KEMET Distributor
C0805C226M8PAC7800 Details Description
Related parts for C0805C226M8PAC7800
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE MOD 300A 700V BLADE datasheet.pdf
IC PLL WAN SYNC ETHERNET 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf