KEMET C0805C332F5GACTU
C0805C332F5GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C332F5GACTU
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C332F5GACTU.pdf
Availability of C0805C332F5GACTU
QUANTITY
C0805C332F5GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C332F5GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C332F5GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C332F5GACTU
Related LinksC0805C33, C0805C332F5GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C332F5GACTU Details Description
Related parts for C0805C332F5GACTU
IC ADC DRIVER DUAL DIFF 24LFCSP datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 250VAC RAD datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 1W TH datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 36" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 326V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf