KEMET C0805C332M3GACTU
C0805C332M3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C332M3GACTU
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C332M3GACTU.pdf
Availability of C0805C332M3GACTU
QUANTITY
C0805C332M3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C332M3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C332M3GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C332M3GACTU
Related LinksC0805C33, C0805C332M3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C332M3GACTU Details Description
Related parts for C0805C332M3GACTU
RESONATOR CER 2.43MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 13PS 2MM VERT W/LATCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
CONN FIBER FC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLNE F/M SLD CUP datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf