KEMET C0805C392J3GACTU
C0805C392J3GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C392J3GACTU
Brief Description
CAP CER 3900PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C392J3GACTU.pdf
Availability of C0805C392J3GACTU
QUANTITY
C0805C392J3GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C392J3GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C392J3GACTU
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.043" (1.10mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C392J3GACTU
Related LinksC0805C39, C0805C392J3GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C392J3GACTU Details Description
Related parts for C0805C392J3GACTU
FITTING COVER TO LD RACEWAY WHT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
STANDARD DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 7000K 4SMD datasheet.pdf
XNB-301 2STRAIGHT CARVING BLDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf