KEMET C0805C681K5RACTU
C0805C681K5RACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C681K5RACTU
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
C0805C681K5RACTU.pdf
Availability of C0805C681K5RACTU
QUANTITY
C0805C681K5RACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C681K5RACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C681K5RACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C681K5RACTU
Related LinksC0805C68, C0805C681K5RACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C681K5RACTU Details Description
Related parts for C0805C681K5RACTU
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 125mA Backlight 16-QFN (4x4) datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 35NS 28SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5A TO-220 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
TUBING PVC BLK 500' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RELAY PWR LATCH SPST 16A 24VDC datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf