KEMET C0805C820K2GACTU
C0805C820K2GACTU picture photo
Mfg. Part Number
C0805C820K2GACTU
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
C0805C820K2GACTU.pdf
Availability of C0805C820K2GACTU
QUANTITY
C0805C820K2GACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C0805C820K2GACTU
Internal Part NumberEIS-C0805C820K2GACTU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0805C820K2GACTU
Related LinksC0805C82, C0805C820K2GACTU Datasheet, KEMET Distributor
C0805C820K2GACTU Details Description
Related parts for C0805C820K2GACTU
IC SENSOR MATRIX TOUCH 4CH 14SOI datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf