Bel Fuse Inc. C0909A12-12SNY406
C0909A12-12SNY406 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A12-12SNY406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 S BY PLUG LC
Datasheet Download
C0909A12-12SNY406.pdf
Availability of C0909A12-12SNY406
QUANTITY
C0909A12-12SNY406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A12-12SNY406
Internal Part NumberEIS-C0909A12-12SNY406
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A12-12SNY406
Related LinksC0909A12, C0909A12-12SNY406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A12-12SNY406 Details Description
Related parts for C0909A12-12SNY406
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 9POS 3.5MM VERT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 56V 160W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 850MA 210 MOHM datasheet.pdf