Bel Fuse Inc. C0909A20-25SN-202
C0909A20-25SN-202 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A20-25SN-202
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 19#20 6#12 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C0909A20-25SN-202.pdf
Availability of C0909A20-25SN-202
QUANTITY
C0909A20-25SN-202 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A20-25SN-202
Internal Part NumberEIS-C0909A20-25SN-202
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A20-25SN-202
Related LinksC0909A20, C0909A20-25SN-202 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A20-25SN-202 Details Description
Related parts for C0909A20-25SN-202
JUMPER-H1504TR/A3049R/H1504TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR PRES 1PSI DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf