Bel Fuse Inc. C0909A20-25SNY402
C0909A20-25SNY402 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A20-25SNY402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 S BY PLUG
Datasheet Download
C0909A20-25SNY402.pdf
Availability of C0909A20-25SNY402
QUANTITY
C0909A20-25SNY402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A20-25SNY402
Internal Part NumberEIS-C0909A20-25SNY402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A20-25SNY402
Related LinksC0909A20, C0909A20-25SNY402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A20-25SNY402 Details Description
Related parts for C0909A20-25SNY402
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
ECSF NEOSP BECU RL datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 0.100 T/H datasheet.pdf
MOD CBL 25FT OPEN END COILED datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS PNL MNT PIN datasheet.pdf