Bel Fuse Inc. C0909A22-12S8-402
C0909A22-12S8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C0909A22-12S8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#12 S BY PLUG WC
Datasheet Download
C0909A22-12S8-402.pdf
Availability of C0909A22-12S8-402
QUANTITY
C0909A22-12S8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C0909A22-12S8-402
Internal Part NumberEIS-C0909A22-12S8-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0909A22-12S8-402
Related LinksC0909A22, C0909A22-12S8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C0909A22-12S8-402 Details Description
Related parts for C0909A22-12S8-402
CASE PLSTC BLK 10.79"L X 9.76"W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
11P MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
RES 110K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 9C P 30" YEL JACKS NI datasheet.pdf