TDK Corporation C1005C0G1H221G050BA
C1005C0G1H221G050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005C0G1H221G050BA
Brief Description
CAP CER 220PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
C1005C0G1H221G050BA.pdf
Availability of C1005C0G1H221G050BA
QUANTITY
C1005C0G1H221G050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005C0G1H221G050BA
Internal Part NumberEIS-C1005C0G1H221G050BA
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005C0G1H221G050BA
Related LinksC1005C0G1, C1005C0G1H221G050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005C0G1H221G050BA Details Description
Related parts for C1005C0G1H221G050BA
RES SMD 121K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN T DIST datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
REFLECTOR RND 119.5MM 80.2MM HT datasheet.pdf
CONN USB MICRO datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.27UF RADIAL datasheet.pdf