TDK Corporation C1005C0G1H221K050BA
C1005C0G1H221K050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005C0G1H221K050BA
Brief Description
CAP CER 220PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
C1005C0G1H221K050BA.pdf
Availability of C1005C0G1H221K050BA
QUANTITY
C1005C0G1H221K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005C0G1H221K050BA
Internal Part NumberEIS-C1005C0G1H221K050BA
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005C0G1H221K050BA
Related LinksC1005C0G1, C1005C0G1H221K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005C0G1H221K050BA Details Description
Related parts for C1005C0G1H221K050BA
IC VREF SHUNT 1.235V 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/DIFF INP SOT-23-8 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM POWERMITE datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 150mA Backlight 10-WSON (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 1MM 15POS datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 250MA 950 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf