TDK Corporation C1005C0G1H331K050BA
C1005C0G1H331K050BA picture photo
Mfg. Part Number
C1005C0G1H331K050BA
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
C1005C0G1H331K050BA.pdf
Availability of C1005C0G1H331K050BA
QUANTITY
C1005C0G1H331K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of C1005C0G1H331K050BA
Internal Part NumberEIS-C1005C0G1H331K050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1005C0G1H331K050BA
Related LinksC1005C0G1, C1005C0G1H331K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C1005C0G1H331K050BA Details Description
Related parts for C1005C0G1H331K050BA
IC LASER DRVR 2.7GBPS 3.6V 32MLF datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .067/.177/.212" datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 10POS SMD datasheet.pdf